Na międzynarodowych targach CES w Las Vegas firma Planetary Resources zajmująca się eksploatacją kosmicznych złóż zaprezentowała wydruk 3D z metalu, który udało się pozyskać z meteorytu znalezionego w Argentynie.
Wydruk został wykonany na najnowszej drukarce do druku z metali ProX DMP 320. Model przedstawia część statku kosmicznego Akryd, który bada środowisko kosmiczne.
Chris Lewicki, prezes oraz główny inżynier z firmy Planetary Resources twierdzi, że druk 3D jest kluczową technologią, jaka będzie stosowana do produkcji w przestrzeni kosmicznej z wykorzystaniem występujących tam w praktycznie nieograniczonej ilości surowców czystej postaci.
Druk 3D w środowisku antygrawitacyjnym w dniu dzisiejszym jest wciąż tematem badań. Lewicki zadaje pytanie „co zrobić, żeby drukując proszek pozostał na swoim miejscu?”.
Choć rozwiązanie może pojawić się za jakieś kilkadziesiąt lat, wizja wykorzystywania niewyobrażalnej ilości czystych metali znajdujących się w kosmosie staje się powoli coraz bardziej prawdopodobna.