Usługi druku 3D – 3D Lab Sp. z o.o.

[epsshortcode id=1984]

KOMPLEKSOWA USŁUGA – OD KONCEPCJI DO POSTPRODUKCJI

Technologia druku 3d dociera do klientów o różnorodnym profilu działalności, od osób fizycznych po inżynierów przedsiębiorstw produkcyjnych. Wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym klientom świadczymy usługi związane nie tylko z samą obsługą drukarek 3d, ale pomagamy w opracowywaniu koncepcji nowych produktów, projektujemy i modelujemy w oprogramowaniach CAD wykorzystując wiedzę i doświadczenie dotyczące specyfiki technologii, tworzymy dokumentacje techniczne i wizualizacje projektów. Technologię druku 3d dobieramy w oparciu o docelowe przeznaczenie i zastosowanie danego elementu/ części/ prototypu/ produktu. W zależności od oczekiwanej jakości i efektu wydrukowanego modelu możemy zastosować różnego rodzaju sposoby wykończenia.

Dzięki tak szerokiej ofercie i powiązaniu z wieloma specjalistami dziedzin pochodnych do druku 3d proponujemy kompleksowe usługi „od koncepcji do postprodukcji”.

Koncepcja – projektowanie to zazwyczaj tworzenie projektów spersonalizowanych produktów lub udoskonalanie już istniejących. To także kreacja od „zera”, czyli od rozrysowania pomysłów na zwykłej kartce papieru. Oferujemy pomoc przy tworzeniu oryginalnych, niepowtarzalnych produktów poprzez spojrzenie na koncepcję klienta okiem specjalisty w dziedzinie druku 3d. Tak jak każda inna metoda produkcyjna, wytwarzanie przyrostowe wymaga wiedzy na temat możliwości danej technologii. Nieraz wiedza ta jest bardzo wartościowa już na etapie opracowywania koncepcji, ponieważ może znacznie skrócić cały proces produkcyjny.

Projekt 3d – praca nad projektem 3d to projektowanie w oparciu o rysunek techniczny i uzyskane wytyczne. Projekt może być przygotowany przez klienta i przesłany do bezpośredniego druku 3d. Zdarza się jednak, że oprogramowanie drukarki 3d identyfikuje błędy, wynikające z nieprawidłowego przygotowania modelu do druku. W takich przypadkach należy przygotować projekt od początku lub naprawić błędy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w każdym zakresie projektowania 3d i zarządzania plikiem. Gotowe projekty prosimy o przesyłanie poprzez formularz kontaktowy. Dodatkowym zleceniem klienta może być wykonanie wizualizacji.

Druk 3d – drukujemy w zaawansowanych technologiach druku 3d z materiałów o zróżnicowanych właściwościach i parametrach. W zależności od przeznaczenia modelu – prototyp, makieta, model-matka do formowania w silikonie RTV, część użytkowa, czy inne, dostosowujemy właściwe rozwiązanie, które usatysfakcjonuje klienta.

Wykończenia – w przypadku modeli, które mają pełnić funkcje wizualne wydrukowany model może wymagać obróbki. W zależności od wymagań klienta odnośnie jakości powierzchni, tekstury i pokrycia modelu, możemy zaproponować szereg metod wykończeniowych takich jak lakierowanie, malowanie artystyczne, hydrografika, tampodruk, galwanizacja i metalizacja próżniowa. Wydruk 3d może też pełnić rolę modelu-matki do odlewania metodą traconego wosku lub do odlewania próżniowego (vacuum casting), dzięki któremu uzyskamy nawet kilkaset sztuk gotowego projektu z formy wykonanej na podstawie wydruku. Więcej informacji na temat wykończeń w zakładce wykończenia.

 

Comments are disabled.