Technologia Multi-Jet Printing (MJP)

Technologia druku 3D MJP (Multi-Jet Printing) polega na budowie modeli metodą przyrostową. Materiał budulcowy podawany przez głowicę na tacę roboczą jest automatycznie utwardzany za pomocą lampy UV. Każda warstwa materiału jest precyzyjnie dozowana przez dysze drukujące. Urządzenie buduje woskowe podpory, które są automatycznie wytapiane na etapie post produkcji.

Urządzenia z serii ProJet™ MJP tworzą plastikowe, gumowe lub woskowe, precyzyjne modele o wysokiej wytrzymałości. Idealnie sprawdzają się przy wykonywaniu testów funkcjonalności, analizie kształtu na etapie projektowym, a także produkcji krótkoseryjnych. Cechą charakterystyczną tych systemów jest najwyższa precyzja odwzorowania detali oraz wyjątkowo gładka powierzchnia tworzonych modeli.

Systemy z serii ProJet™ MJP działają w trybie zautomatyzowanym. Wystarczy, że użytkownik zada pracę do druku, a urządzenie wykona resztę. Szeroki wybór materiałów budulcowych umożliwia tworzenie modeli o różnych własnościach fizycznych i wizualnych. Zastosowany unikalny materiał do budowy podpór zapewnia ich łatwą i szybką redukcję – nawet w przypadku bardzo złożowych i skomplikowanych geometrii.

Nowy model ProJet 5500X umożliwia budowanie wielomateriałowych przedmiotów – z plastiku i gumy. Użytkownik ma przy tym możliwość ingerencji w stopień sprężystości poszczególnych komponentów poprzez konfigurowanie stosunku zawartości jednego i drugiego materiału.

[wpsc_products category_url_name=’technologia-mjm’]

Comments are disabled.