Światłe umysły na Euromold 2014 we Frakfurcie

TCT + Personalize to marka, za którą stoi firma Rapid News Communications Group (RNCG) przodująca drukowi 3D, przyrostowemu wytwarzaniu i społeczności rozwoju produktów od ponad dwóch dekad.

Jednym z najbardziej udanych przedsięwzięć TCT okazał się program Bright Minds, czyli światłe umysły – w którym, dzieci spotykały się i doświadczały najnowszych technologii projektowania i wytwarzania przeznaczonych właśnie dla nich – a który powstał we współpracy 3D Systems oraz Black Country Atelier (BCA). Program ten został pierwotnie opracowany przez SME w Stanach Zjednoczonych dla swojego przedsięwzięcia Rapid Show, ale z powodzeniem został wdrożony w 2013 roku także w Wielkiej Brytanii. Obecnie, Rapid News, organizatorzy TCT, pracują nad wprowadzeniem programu do innych krajów Europy.

TCT, 3D Systems i BCA ogłosili, że na dalszym etapie rozwoju projektu Bright Minds współpracować będą również z DEMAT, aby pod koniec listopada 2014 roku podczas znanych targów Euromold we Frankfurcie dać ponad 200 uczniom prawdziwe, bezpośrednie doświadczenie z projektowaniem 3D i technologią druku 3D.

Przygotowania do brytyjskiego wydania Bright Minds, które odbędzie się już we wrześniu podczas TCT Show +Personalize 2014, obejmują zbudowanie odpowiedniej oprawy tego wydarzenia. Podobnie jak w ubiegłorocznym TCT Show +Personalize 2013, w samym centrum wystawy postawiona zostanie klasa ze szklanych ścian, w której setki młodych uczniów dostanie możliwość wzięcia udziału w warsztatach z użytkowania technologii CAD i druku 3D prowadzonych i nadzorowanych przez BCA. Formuła ta zostanie powtórzona podczas Euromold, gdzie scenariusz imprezy realizowany będzie ponownie przez BCA, a wykorzystywanego sprzętu dostarczać będzie 3D Systems. W bieżącym roku 2014 na wystawach pojawią się dodatkowo skanery 3D, urządzenia haptyczne oraz najnowsze drukarki 3D Cube i CubePro, a wszystko to dostępne będzie do odkrycia głównie dla najmłodszych.

Duncan Wood, dyrektor działu komunikacji Rapid News tak skomentował nadchodzący program: „Uważamy, że inspirowanie najmłodszych pokoleń jest bardzo ważne, dlatego jesteśmy niezmiernie podekscytowani rozszerzeniem tego programu o współpracę z DEMAT GmbH i udział w Euromold w Niemczech.”
Jing Lu, dyrektor BCA, dodaje: „Cieszymy się z tego, że wprowadzimy edukację z technologii druku 3D na targi Euromold. Innowacyjność w projektowaniu staje się umiejętnością kluczową w globalnym przemyśle, dlatego jesteśmy otwarci na współpracę lokalnymi szkołami i uczelniami.”

Galeria zdjęć:

Comments are disabled.