Prototypy

W każdej dziedzinie przemysłu bardzo istotnym procesem produkcji jest projektowanie. Im krótszy etap projektowania, tym większa szansa na szybsze wprowadzenie projektu w życie. Jest to wyznacznik przewagi konkurencyjnej. Dlatego na potrzeby prezentacji przy pomocy drukarek 3D można wykonać prototypy 3D przyszłych produktów. Wydrukowane modele mogą być wykorzystywane zarówno do celów testowych, ale coraz częściej jako produkty funkcjonalne. Właściwie przetestowane prototypy produktów gwarantują trafne rozpoznanie potrzeb i oczekiwań klientów oraz uzyskanie silnej pozycji na rynku.

Na potrzeby skrócenia etapu projektowania oraz szybkiego zaprezentowania produktu drukowane są prototypy 3D. Modele precyzyjnie odwzorowują projekt techniczny, a dzięki temu że są w pełni kolorowe, wpływają na doskonałą wizualizację produktu. Prototypy 3D to element wspomagający każdy etap projektowania. Prototypowanie 3D umożliwia łatwe przekazanie założeń twórcy, usprawnia komunikację wewnątrz grupy projektowej, jak również ułatwia komunikację pomiędzy projektantem i jego klientem.

Prototyp 3D w fazie projektowania często uwydatnia błędy projektu, dlatego też prototypowanie 3D to etap, podczas którego można szybko reagować i zapobiegać niepotrzebnym kosztom produkcji. W fazie projektowania, znacznie taniej jest wykonać prototyp 3D dla celów testowych, niż poprawiać produkt już wprowadzony na rynek.

Galeria zdjęć:

Comments are disabled.