3D Lab logo

O nas

Firma 3D Lab powstała w 2007 roku, a nasza wiedza i doświadczenie w dziedzinie technologii produkcji przyrostowej, w szczególności druku 3D i tworzenia nowych materiałów, sięga ponad 15 lat.
Od samego początku promujemy i wdrażamy nowoczesne technologie w przemyśle. Często implementujemy też sprzęt w laboratoriach naukowych. Nawiązaliśmy i utrzymujemy współpracę z czołowymi producentami drukarek 3D z zagranicy, takimi jak 3D Systems, Coherent i 2OneLab. Skupiamy się na profesjonalnych i produkcyjnych systemach do druku 3D, które realnie zapewniają klientom przewagę konkurencyjną na rynku.
Na codzień dobieramy odpowiednie technologie dla aplikacji naszych Klientów i skutecznie wdrażamy nowatorskie rozwiązania na polskim i zagranicznym rynku. Inspirujemy świat nauki do korzystania z nowych narzędzi. Pomagamy jednocześnie przeprowadzać transformacje technologiczne w przemyśle.
Bliski kontakt z rynkiem użytkowników pozwala nam szeroko patrzeć na rynek i rozumieć potrzeby Klientów. Dlatego zawsze staramy się proponować rozwiązania „pod klucz” tak aby pomóc Klientom w doborze sprzętu i zapewnić kompatybilność funkcjonowania często obcych sobie technologii. Świadczymy również usługi doradcze w zakresie optymalizacji procesów technologicznych oraz wspieramy użytkowników drukarek 3D w certyfikowaniu środowisk produkcyjnych według obowiązujących norm.

Zaufali nam

Zebrane doświadczenie oraz bogata wiedza na temat potrzeb rynku zaowocowały opracowaniem własnego urządzenia ATO do produkcji proszków metali metodą ultradźwiękową. Obecnie jednym z głównych ograniczeń szybszej implementacji druku 3D w przemyśle jest mocno ograniczona paleta dostępnych proszków metali przystosowanych do druku 3D. Opracowana i opatentowana w ramach firmy technologia ATO to rewolucyjna metoda wytwarzania wysoce sferycznych proszków metali. Jest wykorzystywana do produkcji najwyższej jakości proszków metali w warunkach biurowych i laboratoryjnych. To ogromna przewaga dla naszych Klientów, którzy używają ATO to wytwarzania szerokiej gamy niedostępnych dotąd proszków we własnych laboratoriach a następnie wykorzystują uzyskany proszek jako surowiec do druku 3D. Tym samym przekraczają obecne bariery technologiczno - materiałowe. Wytworzone w ten sposób części metodą druku 3D to nie tylko swoboda budowania skomplikowanych geometrii brył ale i szerokie spektrum niedostępnych dotąd materiałów.
Znaczną część naszego zespołu stanowią wykwalifikowani inżynierowie, którzy na co dzień mają dostęp do laboratorium badawczego, w pełni wyposażonej i niezależnej linii produkcyjnej oraz niezbędnych zasobów technicznych. Wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania do elastycznego i szybkiego wytwarzania części metodą druku 3D.
3D LAB jest jednym z niewielu podmiotów w Polsce, które mają długą historię działania w branży druku 3D. Nasze doświadczenie i zaangażowanie w dystrybucję profesjonalnych drukarek 3D przyczyniły się do rozwoju rynku druku 3D w Polsce.

Rozwój
firmy

|

Additive
Manufacturing

60 instalacji na rynkach międzynarodowych

Uzyskanie patentów na technologię

2023

Noble

pierwsza dostawa

2022

 • Noble

  Opracowanie i poszerzenie oferty o dedykowane atomizery do proszkowania metali szlachetnych

 • Cleaning Station

  Poszerzenie oferty o własny produkt ultradźwiękowej stacji czyszczącej

 • Passivation Module

  Poszerzenie oferty o moduł pasywacyjny do atomizerów

2OneLab Autoryzowane Partnerstwo urządzeń SLM na rynkach międzynarodowych

2021

Pierwsze dostawy Lab Plus

na rynki zagraniczne

2020

Pierwsza dostawa Lab na rynek Polski

2019

Premiera własnego wynalazku do produkcii proszków metali - produktu
Inwestycja VC w (runda A)
2OneLab Autoryzowane Partnerstwo urządzeń DMP na rynku polskim

2018

Coherent Autoryzowane Partnerstwo urządzeń SLM na rynku polskim

2016

3D SYSTEMS Autoryzowane Partnerstwo produkcyjnych systemów AM

2015

Creaform Autoryzowane Partnerstwo dystrybucji sprzętu do skanowania 3D

2010

3D SYSTEMS poszerzenie współpracy o profesjonalne linie drukarek

2009

 • Technologie MJP i SLA

  rozszerzenie oferty produktowej o technologie precyzyjnego druku z tworzyw sztucznych Multi Jet Printing i SLA - Stereolitografię od 3DSystems & pierwsze dostawy obu technologii do klientów

3D SYSTEMS Autoryzowane Partnerstwo dystrybucji sprzętu serii CJP

2008

 • Technologia CJP

  rozszerzenie oferty produktowej o technologię druku 3D w kolorze Color Jet Printing od & pierwsze dostawy urządzeń dla klientów

Założenie firmy

2007