Nowe produkty medyczne od 3D Systems Simbionix

Na tegorocznym kongresie Międzynarodowego Towarzystwa USG w Położnictwie i Ginekologii w Barcelonie (14-17.09.2014) odbył się debiut modułu szkoleniowego USG U/S Mentor od Simbionix. Jednym z kilku zastosowań medycznych, które zaprezentował 3D Systems Simbionix był symulator USG narządów rodnych.

U/S Mentor został zaprojektowany, aby umożliwić lekarzom i monografistom ćwiczenie oraz testowanie procedur badań USG, unikając ryzyka narażenia pacjenta na uczucie dyskomfortu. Każdy z symulatorów zaopatrzony jest w dedykowanego manekina symulującego odpowiednie narządy i ich różne patologie, aby użytkownicy mogli wykrywać właściwe choroby i przeprowadzać diagnozy. Wirtualne studia przypadków obejmują powszechne zaburzenia anatomiczne, problemy takie jak ciąże pozamaciczne, wczesne ciąże, obecność mięśniaków na macicy, czy zaburzenia jajnika. Symulatory opracowano w oparciu o standardy i wytyczne Amerykańskiego Instytutu Ultradźwięków w Medycynie.

U/S Mentor spotkał się z akceptacją, a szczególne wrażenie na pierwszych klientach zrobiły rzeczywistość obrazowania i ilość oferowanych wariantów szkoleniowych” powiedział wice-prezydent i dyrektor generalny 3D Systems Simbionix, Gary Zamler. „Nasza zaawansowana i ugruntowana technologia symulacji USG, którą opracowywaliśmy przez ostatnie 10 lat, pozwala nam szybko ulepszać produkty i dostarczać zróżnicowane zestawy szkoleniowe odpowiadające potrzebom naszych klientów.”

Simbionix zadebiutował także z produktem Bespoke Modeling, oprogramowaniem opartym na internetowej „chmurze”, który umożliwia doktorom i pozostałym pracownikom szpitali wcześniejszą wizualizację, dzielenie się nią, a także wydrukowanie w 3D w pełni kolorowego modelu bezpośrednio ze skanów DICOM obrazów tomografii komputerowej i tomografii rezonansu magnetycznego. Trójwymiarowy model może zostać wyeksportowany do lokalnej drukarki 3D lub zakupiony bezpośrednio ze zintegrowanej aplikacji od Cubify.

Lekarze z całego świata mogą więc konsultować trudne lub rzadkie przypadki medyczne jednocześnie nie musząc być przy pacjencie. Kardiolodzy mają możliwość wydrukowania kopii serca pacjenta w dowolnej lokalizacji i doradzania doktorom z drugiego końca świata jak i jakie procedury należy przeprowadzić. Oprogramowanie dostępne jest z dowolnego urządzenia z Internetem, włączając smart fony i tablety. Na filmie widocznym po prawej stronie przedstawiono jak to wygląda w praktyce.

Galeria zdjęć:

Comments are disabled.