Nowe kategorie druku 3D

Spółka 3D Systems nieustannie utrzymuje pozycję lidera na rynku i niemalże każdego dnia przedstawia innowacyjne pomysły wprowadzające zupełnie nowe kategorie druku 3D

Nowości, które czekają na swoją premierę w 2014:

ChefJet™ to rewolucyjne urządzenie drukujące znajdujące zastosowanie w kuchni! Przewiduje się, że w pełni kolorowe drukarki 3D w kategorii żywności staną się niezbędnym elementem pracy piekarzy, ciastkarzy czy restauratorów. Do drukarki będzie dołączona cyfrowa książka kucharska oraz łatwe w użyciu oprogramowanie ChefJef. Seria ta z łatwością wydrukuje żywność w każdej profesjonalnej kuchni. W drugiej połowie 2014 będą dostępne w sprzedaży dwa formaty drukarek w cenie 5,000 – 10,000 $.

CeraJet™ poszerzy ofertę druku 3D o wyroby garncarskie i ceramiczne na wzór starożytnego rękodzieła. CeraJet wykorzystując technologię Color-Jet Printing będzie w stanie w szybkim tempie wydrukować skomplikowane i szczegółowe obiekty ceramiczne. Ta nowa klasa drukarek 3D oraz wielowiekowa tradycja wytwarzania naczyń ceramicznych pozwolą na stworzenie kompleksowego dzieła, z możliwością dokonania wcześniej niewyobrażalnych kształtów i połączeń. Oczekuje się, że CeraJet będzie również dostępna w sprzedaży w drugiej połowie 2014 roku, a jej koszt wyniesie w granicach 10,000 $.

CubeJet™ jest drukarką nabiurkową, zaprojektowaną specjalnie dla małych firm, niezależnych przedsiębiorców, hobbystów czy nauczycieli. Wydruki 3D są w pełni kolorowe, intensywnie nasycone i nadające się do realnego zastosowania. CubeJet łączy potężną technologię ColorJet Printing i wielokrotnie nagradzany, bardzo łatwy w użyciu Cube UX. W rezultacie tego połączenia powstała mała, niedroga i w pełni kolorowa drukarka 3D. W sprzedaży pojawi się w drugiej połowie 2014 roku i będzie kosztowała około 5,000 $.

Oprócz wspomnianych drukarek, w roku 2014 pojawi się kilka nowych narzędzi do projektowania oraz produkty i usługi do skanowania i tworzenia fotografii 3D, m.in.:

Touch™ – pierwsza w historii dotykowa myszka 3D, przeznaczona do intuicyjnego rzeźbienia i projektowania w 3D. Użytkownik odnosi wrażenie fizycznego rzeźbienia przedmiotu. Touch™ działa wraz z Cubify® Sculpt™, aby przekształcić złożone i specjalistyczne modelowanie 3D w proste doświadczenie przystępne dla studentów, projektantów i hobbystów. Dostępna na rynku od drugiego kwartału 2014 roku.

Anonsowane produkty można obejrzeć na załączonym filmie.

Galeria zdjęć:

1

Comments are disabled.