Międzynarodowy Dzień Storczyków w wydaniu 3D

W jeden tydzień plantatorzy z Holandii dostarczają około 1,5 miliona dojrzałych kwiatów klientom z całej Europy. Ta suma stanowi 90% wszystkich storczyków europejskich. Art of Life („sztuka życia”), holenderskie stowarzyszenie plantatorów storczyków, 4 września świętowało obfite zbiory podczas tegorocznego Międzynarodowego Dnia Storczyków.

W zgrupowaniu z Pantone, Art of Life zgłosiło się do dyrektora działu kreatywnego 3D Systems, Janne Kyttanen, z prośbą o urozmaicenie ich projektu stoiskiem wystawienniczym wydrukowanym w 3D, które akcentowałoby zadziwiającą ilość różnorodnych storczyków pielęgnowanych w holenderskich szklarniach. W odpowiedzi, Janne dostarczyła „Storczykową Chmurę 3D”, wielopłaszczyznową i hipnotyzującą lustrzaną strukturę składającą się ze 150 wydrukowanych w 3D donic dla 150 różnych typów storczyków.

Florysta Pim van der Akker tak wystylizował bukiety w „chmurze”, aby stworzyć spektakularny krajobraz. Lustrzane powierzchnie dawały wrażenie niezliczonej ilości barw, kolorów i kształtów storczyków, a stoisko w całej okazałości wyglądało olśniewająco i żywo.

„Storczykową Chmurę 3D” można było podziwiać na wystawie Felix & Foam w Amsterdamie do 7 września.

Galeria zdjęć:

Comments are disabled.