Kolejna spektakularna instalacja za nami!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy o naszych kolejnych dokonaniach- tym razem zainstalowaliśmy i wdrożyliśmy najnowocześniejszy system do druku 3D w metalach- maszynę Direct Metal Printing ProX320 w nowym centrum usługowo-produkcyjnym profesjonalnego druku 3D – w firmie 3D TAL

Instalacja objęła pełne wyposażenie pracowni w dwie maszyny do przyrostowego druku 3D- produkcyjną drukarkę ProX DMP 320 do przetapiania proszków metali oraz profesjonalną maszynę ProJet660 do szybkiego, koncepcyjnego prototypowania w kolorze.

ProX DMP 320 jest wysokowydajnym urządzeniem do druku 3D, z wyjątkowo dużym polem roboczym o wymiarach 275 x 275 x 420 mm, co zapewnia wysoką wydajność i możliwość tworzenia części o dużych rozmiarach w jednym procesie druku.
W chwili obecnej, jest to najwyższy model do druku 3D w metalach znajdujący się w ofercie 3D Systems. Do najbardziej unikatowych cech maszyny należą m.in. wymienne komory robocze do sprawnego przezbrojenia systemu pomiędzy różnymi proszkami metali oraz innowacyjna pompa próżniowa zapewniająca błyskawiczne obniżenie poziomu tlenu w komorze roboczej, a także bardzo ekonomiczne zużycie gazów technicznych w trakcie procesu budowy modeli.

Ekstremalnie niski poziom tlenu w komorze (poniżej 25ppm) gwarantuje wysoką wytrzymałość i czystość chemiczną tworzonych części. Zestaw jest wspierany przez profesjonalne i kompleksowe oprogramanie 3D Xpert, które zapewnia bardzo dużą swobodę oraz pełną kontrolę przygotowania modeli oraz zaawansowane wsparcie użytkownika w zakresie produkcji.

Elastyczność samego urządzenia jak i łatwość przezbrojenia na kolejny materiał budulcowy gwarantuje użytkownikowi przewagę konkurencyjną oraz uniwersalne wykorzystanie systemu przy bardziej skomplikowanych aplikacjach w sektorze narzędziowym, lotniczym, motoryzacyjnym czy medycznym. ProX DMP320 jest łatwo skalowalny do dużej produkcji.

Z kolei profesjonalna drukarka proszkowa ProJet660Pro stanowi doskonałe uzupełnienie pracowni w zakresie szybkiego i ekonomicznego prototypowania na potrzeby wstępnej weryfikacji geometrii brył.

Więcej informacji dotyczących maszyny Direct Metal Printing ProX320 znajdą Państwo tutaj:

Gratulujemy firmie 3D Tal zakupu i raz jeszcze dziękujemy za zaufanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Comments are disabled.