Hybrydowy egzoszkielet w pełni funkcjonalny!

Spółka 3D Systems ogłosiła debiut pierwszego hybrydowego egzoszkieletu wykonanego za pomocą drukarki 3D. Przedsięwzięcie odbyło się z udziałem Amandy Boxtel, która w lutym 1992 niefortunnie upadła podczas jazdy na nartach w Aspen, Kolorado. W wyniku wypadku została sparaliżowana od pasa w dół i dowiedziała się od lekarzy, że już nigdy nie będzie mogła chodzić. Pomimo jej paraliżu, dzięki specjalnie wydrukowanemu hybrydowemu kostiumowi robota 3D, Amanda mogła ponownie stanąć na proste nogi i chodzić po całym Budapeszcie, gdzie miało miejsce to niezwykłe wydarzenie.

„Po latach marzenia o tym by chodzić, stawiam pierwsze samodzielne kroki dzięki egzoszkiletowi wydrukowanemu za pomocą technologii druku 3D. Jestem bardzo wdzięczna i niesamowicie poruszona, mogąc być częścią tego historycznego wydarzenia” powiedziała Amanda. Aby powstał model idealnie dopasowany do ciała Amandy, projektanci 3D Systems użyli skanera 3D w celu wykonania spersonalizowanych kształtów egzoszkieletu. „Projekt ten przedstawia triumf ludzkiej kreatywności i technologii, który przywrócił mi autentyczną funkcjonalność za pomocą pięknego, modnego i ekologicznego wzoru” – mówi Amanda.

„Uważam, że najpiękniejsze i najbardziej funkcjonalne projekty zostały już opatentowane przez naturę. My natomiast zainspirowani niesamowitym duchem Amandy, byliśmy w stanie wykorzystać piękno natury w połączeniu z funkcjonalnością i swobodą tworzenia druku 3D, aby umożliwić ponowne wzniesienie ciała i duszy Amandy „, powiedział Avi Reichental, prezes i dyrektor generalny 3D Systems.

3D Systems już od dawna jest pionierem w tworzeniu specyficznych urządzeń dla pacjentów. Integrują oni nowatorskie możliwości druku 3D i robotyki, aby lepiej służyć ludzkości, otwierając nowe i niewyobrażalne granice. Urządzenia wykonane przez 3D Systems mające służyć pacjentom posiadają coraz szerszy zakres zastosowań medycznych. A wszystko to w celu poprawy wyników i jakości opieki, w tym chirurgii przedoperacyjnej, stomatologii czy ortodoncji.

Na własnych nogach, o własnych siłach, Amanda Boxtel porusza się za pomocą egzoszkieletu.

Galeria zdjęć:

Comments are disabled.