Figure 4 dla firmy przemysłowej z listy Fortune 50!

Figure 4 to nic innego jak system połączonych drukarek 3D drukujących z fotopolimerów oraz ramion robotycznych odpowiadających za w pełni zautomatyzowaną obsługę gotowych wydruków 3D, postprocessingu i przygotowywania urządzeń do dalszej pracy. Figure 4 jest w stanie dostarczyć detale 50 razy szybciej niż inne, dostępne na rynku urządzenia tego typu. Oszczędza nie tylko czas samej produkcji, lecz całkowity czas wszystkich dodatkowych czynności wchodzących w skład procesu powstawania gotowego modelu. Figure 4 może być wyposażony w nawet 16 stacji produkcyjnych.

Niezależnie od tego wdrożenia, firma prezentuje na targach IDS (International Dental Show) w Kolonii, w Niemczech, Figure 4 w konfiguracji dedykowanej dla branży protetycznej. Kluczowe mają być tutaj certyfikowane materiały dentystyczne przejętej niedawno firmy NextDent. Ich portfolio składa się z 12 zróżnicowanych materiałów, które posiadają certyfikacje medyczne w ponad 70 krajach na świecie.

3D Systems zachwala wykorzystanie Figure 4 w kontekście produkcji koron. Platforma ma być w stanie wyprodukować ich w liczbie 20-30 szt. w ciągu jednego kwadransa – to tyle ile zajmuje produkcja jednej sztuki metodą frezowania. System ma być gotowy do sprzedaży w końcówce bieżącego roku (2017).

Figure-4

Comments are disabled.