Drukowanie 3D w Londyńskim Muzeum Nauki

Przyszłość na wystawie: Druk 3D w Muzeum Nauki w Londynie

Od 9 października 2013 do 10 lutego 2014 Muzeum Nauki w Londynie będzie gościć zachwycającą i pouczającą wystawę o tematyce druku 3D, która zaprezentuje obecne możliwości tej technologii i rzuci nieco światła na jej przyszłość. Poza przedstawieniem ponad 600 obiektów wydrukowanych w technologii 3D, wystawa pod tytułem „3D: Printing the Future” (3D: Drukowanie przyszłości) zabiera gości za kulisy tworzenia trójwymiarowych treści, pokazując skanowanie 3D i chwaląc się wydrukami z szerokiej gamy materiałów, m. in. nylonu, tytanu czy piaskowca.

Wystawa wychodzi poza współczesny zachwyt nad drukiem 3D, pokazując liczne obecne zastosowania tej technologii i te potencjalne, począwszy od zindywidualizowanych rozwiązań medycznych, przez replikację komórek ludzkich, skończywszy na oryginalnych i kreatywnych obiektach sztuki, które wyzwalają twórczy potencjał każdego z nas.

Chociaż wystawa o tematyce druku 3D koncentruje się na technologii, to pewne eksponaty są niespotykanie osobiste, gdyż stanowią przeskanowane i wydrukowane modele osób odwiedzających muzeum. – Pokazując modele ludzi na wystawie, chcemy wejść w głębszą interakcję z odwiedzającymi nasze muzeum – opowiada Pippa Hough, która opracowuje treściw muzeum. – Przeskanowane osoby czują fizyczną więź z wystawą.
Opowieści o wkładzie druku 3D w pracę inżynierów, projektantów i producentów stają się coraz powszechniejsze w naszym społeczeństwie. Według Suzy Antoniw, kierownika wystawy „3D: Printing the Future”, ten pierwszy w swoim rodzaju pokaz „ma na celu rzucić światło na ostatnie postępy i sprowokować dyskusję na temat tego, dokąd ta technologia nas doprowadzi w przyszłości”.
Wystawa będzie wprowadzać odwiedzających w problematykę najnowszej nauki i techniki poprzez program imprez i wystaw odbywających się w dni wolne od pracy. Jest ogólnodostępna i bezpłatna dla odwiedzających więcej >>>

Galeria zdjęć:

1

Comments are disabled.