Druk 3D w plastiku w pełnej gamie kolorów – premiera ProJet® 4500

Pełnokolorowa drukarka 3D ProJet® 4500 do tworzyw sztucznych

  • Szybkie drukowanie mocnych i półsztywnych tworzyw sztucznych w kolorach o wysokiej rozdzielczości w skali Pantone
  • Modele gotowe do użytku bezpośrednio po wydrukowaniu
  • Jedyna obecnie dostępna pełnokolorowa drukarka 3D z płynnymi przejściami tonalnymi dla tworzyw sztucznych
  • Dokładnie i niedrogo – niskie koszty modeli dzięki ekologicznemu i bezpiecznemu procesowi drukowania i minimalnej ilości odpadów

Spółka 3D Systems ogłosiła podczas tegorocznych targów EuroMold we Frankfurcie, Niemcy (03-12-2013), że jest już dostępna drukarka ProJet®4500 – pierwsza i jedyna na rynku pełnokolorowa drukarka 3D o płynnych przejściach tonalnych do tworzyw sztucznych. Drukarka ta od nowa definiuje swoją kategorię, realizując gotowe do użytku, pełnokolorowe i trwałe modele plastikowe prosto z urządzenia na potrzeby szerokiej gamy produktów z zakresu modelowania, funkcjonalnych prototypów i rzeczywistego użytkowania.

Drukarka ProJet 4500 korzysta z potężnej platformy technologii kolorowego druku strumieniowego (ColorJet Printing – CJP) 3DS i wykorzystuje nowej klasy zrównoważone materiały VisiJet® C4 Spectrum. Ta rewolucyjna drukarka realizuje mocne półsztywne modele, piksel po pikselu, w wysokiej rozdzielczości w skali Pantone, o niezrównanym wykończeniu powierzchni. Można ją bezpiecznie eksploatować w biurze, jest łatwa w obsłudze, drukuje szybko. ProJet 4500 pracuje w sposób zrównoważony i ekonomiczny, gdyż obejmuje w pełni zintegrowany recykling materiałów prowadzący do lepszej wydajności i większego całkowitego zużycia materiałów.

– Przeskok z jednokolorowych tworzyw sztucznych na pełnokolorowe przesuwa granice tego, co jest możliwe dla projektantów, inżynierów, architektów, artystów i specjalistów od marketingu – przekonuje Buddy Byrum, Wiceprezes działu Zarządzania Produktami i Kanałami w 3D Systems.

Drukarka ProJet 4500 drukuje szybko, wytwarza niewiele odpadów, nie wymaga podpór i realizuje gotowe do użytku, pełnokolorowe, funkcjonalne modele bez obróbki końcowej i malowania. Ta drukarka 3D zmienia definicję swojej kategorii i jest idealna na potrzeby produktów użytkowych, mebli domowych, ochrony zdrowia, zabawek i obiektów kolekcjonerskich więcej >>>

Galeria zdjęć:

Comments are disabled.