Druk 3D w oskarowym “Wilku z Wall Street”

Technikę druku 3D wykorzystano w nominowanej do Oskara produkcji “Wilk z Wall Street”

Kto oglądał film, ten zapewne pamięta luksusowy jacht należący do głównego bohatera granego przez Leonarda DiCaprio. W celu przygotowania się do kręcenia scen na jachcie oraz do stworzenia dodatokowych animacji cyfrowych, producenci potrzebowali stworzyć w szybki sposób fizyczny model łodzi. Aby spełnić to zadanie, zwrócili się z prośbą do firmy InterPRO o wykonanie prototypów. Zabieg ten zdecydowanie pomógł w realizacji jednej z najlepszych scen w filmie!

InterPRO otrzymał ogromną liczbę modeli 3D statku. Bardzo precyzyjne projekty doskonale nadawały się do animacji, ale były praktycznie bezużyteczne do drukowania w 3D. Jednak po obróbkach dokonanych przez grafików, udało się przystosować pliki do druku 3D, co zaowocowało szybkim stworzeniem makiety. Aby zaoszczędzić cenny czas, wydruk postał w dwóch kawałkach poprzez jednoczesne użycie dwóch maszynach
SLA-5000 z 3D Systems. Dzięki użytemu prototypowi jachtu udało się reżyserowi i producentom dokładnie zaplanować oskarowe sceny rozgrywające się na pokładzie statku.

Galeria zdjęć:

1

Comments are disabled.