3D Systems rozszerza swoje możliwości produkcji filamentów do drukarek 3D w nowym obiekcie w Ohio

14.08.2014. 3D Systems ogłosiło otwarcie nowego, o powierzchni prawie 3000 m2, obiektu w Barberton, Ohio, w którym firma rozszerzać będzie swoje możliwości produkcyjne filamentów do druku 3D. Decyzja o rozbudowie została podjęta na skutek rosnącego popytu na drukarki konsumenckie 3D Systems oraz w oparciu o zeszłoroczne przejęcie firmy Village Plastics, której specjalizacja w materiałach w postaci filamentu poszerzyła skalę materiałów w ofercie.

Nowa placówka w Barberton nie tylko zwiększy siły produkcyjne filamentów, ale także wzmocni zaplecze badawczo-rozwojowe dla nowych i innowacyjnych materiałów termoplastycznych. Wśród ostatnio opracowanych są już dwa, których produkcja odbywać się będzie w tym właśnie oddziale. Pierwszy podnosi poprzeczkę w kwestii zrównoważenia ze środowiskiem – to przełomowy filament otrzymywany w drodze recyklingu na przykład plastikowych butelek oraz wykorzystywany na Cubie EKOCYCLE. Drugi to nylon wysokiej klasy, przeznaczony dla CubePro, który podnosi użyteczność wydruków. Oby dwa urozmaicają portfolio konsumenckich drukarek 3D.

„Ten najnowocześniejszy obiekt produkcyjny będzie wsparciem dla naszej ekspansji i dalszego rozwoju zaawansowanych filamentów, na które oczekiwanie ze strony konsumentów wzrasta razem z ich popytem na drukarki domowe” przyznał Avi Reichental, prezydent oraz dyrektor naczelny 3D Systems.

„Jest nam niezmiernie miło, że 3D Systems wybrało miasto Barberton na swój nowy oddział produkcyjny” powiedział prezydent miasta Barberton, William Judge. „To przedsięwzięcie świadczy o silnym przywiązaniu do prowadzenia lokalnej produkcji i dzięki niemu powstaną nowe miejsca pracy dla naszej społeczności”.

Galeria zdjęć:

Comments are disabled.