3D Systems przejmuje siostrzane firmy APP oraz APM i zwiększa swój udział w branży kosmicznej

13.08.2014. 3D Systems ogłosiło przejęcie American Precision Prototyping oraz American Precision Machining, siostrzane firmy, które są ekspertami w świadczeniu usług inżynieryjnych, szybkiego prototypowania, zaawansowanego wytwarzania oraz rozwoju produktu, rozszerzając tym samym swoje możliwości operacyjne na terenie Stanów Zjednoczonych. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

Z siedzibą w Tulsa, Oklahomie, APP i APM przekazują 3D Systems ponad 24-letnie doświadczenie w świadczeniu usług zaawansowanego prototypowania i wytwarzania ze szczególnym wyróżnieniem branży kosmicznej. Ich możliwości produkcyjne to przede wszystkim silna regionalna infrastruktura oraz kluczowe, długoterminowe relacje z przedsiębiorstwami z sektora.

„APP i APM dadzą nam bogate doświadczenie zarówno w zaawansowanym wytwarzaniu jak i w przemyśle kosmicznym, z którym komplementarne są nasze oferty” powiedział Zaid Abou, wiceprezydent oraz menadżer generalny Quickparts z 3D Systems. „To przejęcie to dalsze wzmocnienie naszych północno-amerykańskich możliwości i specjalizacji”.

„3D Systems jest bez wątpienia rozpoznawalnym liderem w zaawansowanym wytwarzaniu oraz posiada wyjątkowy dorobek doświadczenia w dostarczaniu najwyższej jakości usług na skalę globalną” powiedział Jason Dickman, prezydent APP. „Do tej pory byliśmy stałym klientem 3D Systems, zakupowaliśmy ich drukarki SLA i SLS, materiały oraz oprogramowanie. Nie możemy być bardziej podekscytowani z dołączenia do ich zespołu, ponieważ dzięki temu wydarzeniu nasza marka uzyska pozycję niezrównanego dostawcy usług wśród naszych obecnych i przyszłych klientów”.

Comments are disabled.