3D Systems przejmuje Figulo Corporation

Spółka 3D Systems ogłosiła przejęcie spółki Figulo, czołowego dostawcy ceramiki drukowanej w 3D dla konsumentów, twórców, artystów, projektantów i architektów. Figulo zmienia sposób wykonywania ceramiki, przekształcając tę uświęconą tradycją formę produkcji i sztuki za pomocą technologii druku 3D z XXI wieku. 3D Systems planuje niezwłocznie włączyć druk 3D ceramiki firmy Figulo do szybko rozwijającego się ekosystemu Cubify® i jego profesjonalnej usługi druku w chmurze, Quickparts® oraz wykorzystać ogromną wiedzę tej firmy na temat materiałów ceramicznych i procesów do szybkiego przejścia do komercjalizacji własnej rodziny drukarek 3D do ceramiki dla użytkowników końcowych, na potrzeby producentów elementów wystroju wnętrz, sklepów z wyrobami ceramicznymi, artystów i pasjonatów.
Figulo posiada oparty na chmurze model wytwarzania obiektów ceramicznych za pomocą druku 3D z użyciem technologii kolorowego druku strumieniowego (ColorJet Printing – CJP) od 3DS.

Wyroby ceramiczne drukowane przez Figulo w 3D łączą wysokiej jakości formy sztuki ze swobodą kreowania złożonych struktur dzięki technologii druku 3D, która umożliwia wszystkim – od artystów, przez projektantów i konsumentów do głównych producentów elementów wystroju wnętrz – eksplorowanie nowego poziomu możliwości w dziedzinie wyposażenia kuchni, płytek ceramicznych, sztuki, i in.
– Nie wyobrażam sobie lepszego domu dla Figulo niż 3DS – powiedział Andrew Jeffery, Prezes i Dyrektor Generalny Figulo Corporation. – Jest to wymarzone połączenie potężnej pełnokolorowej technologii CJP od 3D Systems z rozległą wiedzą techniczną Figulo dotyczącą materiałów ceramicznych i procesów prowadzące do przyśpieszenia możliwości zastosowania online i w domu oraz uwolnienia pełnego potencjału druku 3D wyrobów ceramicznych przez fachowców i konsumentów.
– Z Figulo na pokładzie powiększamy możliwości zarówno Cubify, jak i Quickparts, i istotnie rozszerzamy nasze kompetencje i wiedzę techniczną na temat materiałów i procesów celem szybkiego przejścia do komercjalizacji drukarek 3D do ceramiki – opowiada Avi Reichental, Prezes i Dyrektor Generalny 3D Systems. – Druk 3D wyrobów ceramicznych kreuje wyjątkowe doświadczenie dla tej uświęconej tradycją formy sztuki i z pewnością skłoni nowe pokolenie artystów, projektantów i głównych producentów elementów wystroju wnętrz do uwzględnienia druku 3D w swoim warsztacie zawodowym, zaś konsumenci będą się cieszyć nowym wymiarem wystroju i sztuki.

O Figulo Corporation
Figulo Corporation założyli Andy Jeffery, Mark Sears i Tim Sheehen w sierpniu 2011 r., bazując na swoim doświadczeniu w zakresie druku 3D materiałów, procesów i tradycyjnej technologii produkcji ceramiki, celem oferowania spersonalizowanego druku 3D szkliwionych wyrobów ceramicznych klientom na całym świecie. Obiekty wytwarzane i dostarczane za pośrednictwem najważniejszych rynków online spersonalizowanej produkcji są projektowane przez osoby od 10 roku życia. Do obszarów rynku należą szkliwione wyroby ceramiczne dla zastosowań w wystroju wnętrz, sztuce i architekturze.

Galeria zdjęć

okienko

Comments are disabled.