3D Lab wspiera akcję społeczną #MaskaDlaMedyka

10 tysięcy masek uzbrojonych w adaptery wykonane z wykorzystaniem technologii druku 3D trafiło do medyków!

Zrzeszeni oddolnie podjęliśmy współpracę z organizatorami akcji #MaskaDlaMedyka oraz firmami YASA Motors Poland, Grupa Velux, Andrychowska Fabryka Maszyn Defum S.A., by zjednoczonymi siłami rozpocząć walkę z czasem o zdrowie. Mając technologię po swojej stronie oraz dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się naszej Grupie Techniczno-Projektowej w rekordowym tempie 11 dni, zaprojektować i uruchomić masową produkcję adapterów metodą wtryskową.

Za nami godziny analiz, prace koncepcyjne, wybór materiałów, kolejne modele, projekty formy, druk, szlify i frezy, by na koniec dnia cieszyć się wielokrotnie sprawdzonymi, idealnie pasującymi, powtarzalnymi elementami pozwalającymi na adaptację masek snorklingowych do ochrony zdrowia. Zespół 3D Lab odpowiadał przede wszystkim za wyszukanie i dobór partnerów posiadających niezbędne zasoby technologiczne, zaś Yasa Motors Poland wzięło na siebie wykonanie projektu formy wtryskowej i wytworzenie jej newralgicznych części. Andrychowska Fabryka Maszyn Defum S.A. przygotowała pozostałe elementy potrzebne do złożenia kompletnej formy wtryskowej. Ostatni ruch należał do Grupy Velux, która uruchomiła masową produkcję adapterów osiągając wydajność liczoną w tysiącach gotowych elementów na dobę.

#3DLab nie zwalniamy tempa! Poza działaniami bezpośrednio związanymi z produkcją złącz do masek, wykorzystaliśmy także swoje moce produkcujne na centrum tokarskim Okuma Genos L300, które na co dzień stosujemy przy produkcji elementów do atomizerów ultradźwiękowych #ATO Lab. Dzięki temu wykonaliśmy już kilkutysięczną partię dystansów wylotu oddechowego, które znacznie poprawią komfort użytkowania maski przy pełnym montażu adaptera i układu filtracyjnego.

Maska, adaptery oraz dystanse wylotu oddechowego

Zaangażowane w produkcję firmy nie współpracują ze sobą na co dzień. Koordynacja każdego z etapów odbywała się zdalnie, a jednak dzięki wspaniałej współpracy Wszystkich zdołaliśmy nie tylko osiągnąć rekordowe tempo, ale również zachowaliśmy najwyższą jakość produkcji.

Jako inicjatorzy akcji #MaskaDlaMedyka uważamy, że postawa zaangażowanych w pomoc firm i osób zasługuje na najwyższe uznanie – komentuje Bartosz Kamiński, współtwórca akcji. – Naszym zdaniem stanowi to wspaniały przykład zaangażowania i odpowiedzialności społecznej polskiego biznesu. W imieniu całego zespołu chcemy powiedzieć: D Z I Ę K U J E M Y.

My także dziękujemy partnerom z grupy Techniczno-Projektowej: zespołowi Maska dla medyka, Yasa Motors Poland, Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A.VELUX oraz WOŚP i Decathlon Polska za połączenie sił w imię słusznej idei!

Wszystkie prace zostały wykonane w ramach poczucia społecznej solidarności i obowiązku wsparcia medyków, a uczestniczące w produkcji firmy sfinansowały materiały i koszt produkcji we własnym zakresie. Dobro powraca!

Każdy może włączyć się do pomocy. O szczegółach i możliwościach zaangażowania więcej na stronie akcji #MDM 👉 https://www.maskadlamedyka.pl

Comments are disabled.